برگشتن من

سلام خدمت دوستان عزیز. من بعد از یکسال و چند ماه دوباره برگشتم .الان دانشجوی کارشناسی ارشد هستم .

برایا ولین مطلب هم می خوام به بررسی اوضاع اقتصادی ایران طی یکسال آینده بپردازم . همین طور که می دونید آقای احمدی نژاد بالاخره یارانه ها رو هدفمند کرد ، کاری که قبلی ها نتونسته بودن یا نخواسته بودن یا جرات نکرده بودن یا ...

خلاصه هر فرد ایرانی در ماه مبلغ 49 هزار تومان بابت هدفمند سای یارانه ها دریافت می کنه که البته ما کاری به مقدار این پول نداریم اصلا ما کاری به هدفمند سازی یارانه ها نداریم .ما فقط می خواهیم بدانیم اوضاع اقتصادی ایران یکسال بعد چگونه خواهد بود .

اولین بحثی که در سال جدید پیش خواهد اومد یعنی اربیهشتماه ارزان شدن مسکن و اجاره ها خواهد بود ( این حرفی هست که خود احمدی نژاد زده ) و با توجه به اینکه این فرد هر رحفی رو بزنه عملی می کنه مطمئن باشید اردیبهشماه سال بعد قیمت مسکن نرخ نزولی خودش رو شروع می کنه . حالا فکر می کنید چه جوری ؟

خیلی راحت با قرار دادن مالیات برای خانه های خالی. همانطور که خودتون می دونید ما توی ایران کمبود مسکن نداریم ، بلکه مسکن خالی هم کلی داریم ولی ازا ونجا که این تعداد مسکن خالی دست یک افراد خاصی هستن که نه به قیمت منصفانه حاضر به فروش هستن و نه اجاره می دن قیمت مسکن و اجاره ها همچنان بالا مونده و ما اجرای این قانون مجبور میشن خونه خالی ها رو اجاره بدن . البته اینا حدس هایی هست که من می زنم . لطفا مثل بعضی از این اساتید محترم دنبال منبع موثق نباشید .

برای شروع سال جاری هم خیلی ها حرف از تورم می زنن .باید به این دوستان هم بگم بی خودی دلتون رو خوش نکنید . فعلا خبری از تورم نیست.

ولی می تونم یه خبر خوش به اونهایی که دوست دارن قیمتها مدام بره بالا بدم. قیمتها می ره بالا ولی نه بعد از عید بلکه بعد از زمستون سال بعد یعنی تقریبا عید سال بعد.

حالا از خودتون می پرسید این از کجا می دونه . خب الان بهتون می گم بازه م بر مبنای حدس و گمان ( اینو گفتم که دنبال منبع موثق نباشید ) اما دلیل من :

دولت در حال حاضر بدجوری دچار کمبود نقدینگی شده و برای جبران این کمبود اقدام به فروش اوراق قرضه و مشارکت کرده لابد خودتون تبلیغات تلویزیون رو دیدن که چقدر داره تبلیغ می کنه. وقتی این حالت پیش میاد که دولت با کمبود نقدینگی مواجه بشه یا بخواد نقدینگی رو از سطح جامعه جمع آوری کنه تا تورم ایجاد نشه . تا اونجا که من می دونم نقدینگی چندانی دست مردم وجود نداره که بخواد تورم ایجاد کنه و همه به بانک های محترم مقروض هستند . خب وقتی این اوراق مشارکت و قرضه عرضه شد یکسال بعد باید با سودش پس داده بشه اونوقت هست که از یه طرف حجم نقدینگی دست مردم زیاد میشه از طرفی همسودشون رو دریافت می کنن و اون موقع هست که قیمتها سیر صعودی به خودش میگیره مگر اینکه دولت عزیز یه فکر جدیدی بکنه که اون هم از آقای احمدی نژاد بعید نیست .

راستی این پزشکهای عمومی و متخصص ها جدیدا به کم بودن نرخ ویزیتشون اعتراض نکردن ؟

ولی خداییش برای یه متخصص که 10 سال زحمت کشیده و از مخ مایع ( مایه ) گذاشته حیف نیست برای هر ویزیت 13800 تومن بگیره ؟ خب این بیچاره حق داره برای اینکه کار بیمار راحت بشه این حق ویزیت رو گرد کنه و 20000 تومن بگیره . اینجوری بیمار هم برای پیدا کردن پول خرد الاف نمیشه . تازه برای خوندنآزمایشات هم 2 برابر حق ویزیت می گیره .تازه بازم کمه چون این متخصصین عزیز باید سختی کار هم بگیرن چون اولا با افراد بیمار سر و کار دارن دوما هرکدومشون با چند تا منشی خانم سر و کار دارن.نه خداییش شما بگین 20000 تومن برای 5 دقیقه کم نیست ؟

خب فعلا کافیه چون خیلی وقت بود که ننوشته بودم .

/ 0 نظر / 37 بازدید